Flyboard cena – czyli ile wydamy na zakup rekreacyjnego sprzętu do latania.

W tym artykule dowiesz jak rozpocząć przygodę z flyboardingiem. Z jakimi skuterami warto go łączyć oraz jakie wyposażenie dodatkowo dobrać. I wreszcie co wchodzi w skład podstawowego zestawu do latania za blisko 100 000 zł.

Jesteśmy pionierami flyboardingu w Polsce, pierwsze flyboardy odebraliśmy w maju 2012 roku…. Brzmi to oczywiście dumnie i wspaniale jednakże ma też swoje minusy. Z racji bycia pierwszymi nie mieliśmy instruktażu jak latać, jak dbać o sprzęt by nam służył bezawaryjnie.

Sam pomysłodawca Franky Zapata miał za małe doświadczenie i przesadnie rekomendował  podłączanie flyboarda do minimum 215 konnych skuterów gdzie dzisiaj wiemy, że do amatorskiego wykorzystania w zupełności wystarczy 130 koni.

W tym artykule skonfigurujemy optymalny zestaw do rekreacyjnego latania.

Zanim jednak zdecydujesz na zakup własnego zestawu gorąco zachęcamy do wykupienia kursu latania. Dzięki temu przekonasz się jaki sprzęt jest dla Ciebie optymalny i podejmiesz świadomą decyzję.

1. Zestaw Flyboard® Sport waży 36 kg i składa się z:

 • futurystycznej deski z wiązaniami w dwóch rozmiarach do 42 lub do 46. Waga deski nie przekracza 10kg.
 • łożyska obrotowego łączącego wąż z deską
 • węża X-armour (bardzo wytrzymały) dostępnego w dwóch długościach 18 lub 23 metry. Waga 1m/1kg
 • Mocowania węża do dzioba skutera
 • Kolana tzw. U rura łączącego turbinę skutera z wężem
 • Uniwersalną obręcz do podłączenia kolana
 • Adapter – śruby i ewentualne przejściówki dostosowane do konkretnego modelu skutera

Nasza rekomendacja : Jeśli zadowolisz się lataniem na pułapie do 10 metrów, a spełnieniem Twoich akrobatycznych marzeń jest pojedyncze salto w tył, skoki delfina wybierz zestaw z 18 metrowym wężem.

Dla własnego komfortu polecamy dokupić wiązania typu wake, zamknięte i dopasowane do stopy. Dobrze dobrane buty zdecydowanie poprawiają kontrolę nad deską.

2. skuter wodny  – czyli napęd

Do latania potrzebujmy bardzo wydajnej pompy. W tej roli doskonale sprawdza się skuter wodny. Odpowiednią jednostką do rekreacyjnego użytku jest niewysilona maszyna z silnikiem wolnossącymi o mocy powyżej 100 koni mechanicznych. Najnowszy flyboard jest szczelnie wykonany i lekki. Dzięki temu wymagania co do niezbędnej mocy są niższe.

Z doświadczenia podpowiadamy dwa modele godne uwagi. Sea doo GTI 130 KM czy mocniejsza Yamaha VX HO 180 KM. Zarówno na jednym jak i drugim skuterze przelataliśmy ponad 250 godzin i z ręką na sercu możemy je polecić. Różnią się pojemnością, budową silnika i wyglądem. Yamaha jest mocniejsza, ma większe możliwości jednakże cena jest o 14 000 zł wyższa.

Yamaha VX Cruiser HO

3. JET SKI RIB® – ponton bezpieczeństwa

Flyboard upośledza zdolności manewrowe skutera. Zasadniczo latając na flyboardzie nie masz możliwość samodzielnego sterowania skuterem. Cały wyrzut z napędu idzię we fly-wąż zatem skuter sam się nie przemieszcza. Jest ciągnięty na 18 lub 23 metrowym wężu. Niesie to za sobą różne ryzyka, kosztowne w skutkach. Wiemy z doświadczenia. Nieraz wywróciliśmy skuter czy nim uderzyliśmy w pomost.. Każdy wie jak drogie są to naprawy. Można temu zapobiec montując ponton JSR. Dodatkowo podczas niekontrolowanego upadku lub obrania złego kierunku w wodzie osoba latając nie zrani się o kadłub skutera. Więcej dowiesz się na stronie producenta: https://hydrosport-shop.com/pl/product/jet-ski-rib-ponton-asekuracyjny-premium/

4. Przyczepa pod skuter

Wśród motorowodniaków panuje przeświadczenie, że to tylko kawałek metalu i głównym kryterium wyboru jest cena. Na dalszych miejscach są jej właściwości jezdne i wykonanie…

Coż pewnie wielu z Was widziało filmik „Miota nim jak szatan” na Youtube, który dobitnie pokazuje co może się stać jak stracimy kontrolę nad przyczepą. Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i kupić solidną przyczepę z homologacją, ze świeżymi oponami, z piastami i łożyskami w idealnym stanie. Jeśli zależy Wam przede wszystkim na komforcie to polecamy przyczepy z rolkami najazdowymi, bez wysiłku wyciągnięcie skuter w każdych warunkach.  Jeśli jednak zamierzacie dużo podróżować to stabilniejszym mocowanie są ślizgu pod-łodziowe.

Przyczepa pod skuter wodny ze ślizgami

5. Titanium Rings® – pierścienie zwiększające wydajność

Titanium Rings® to specjalnie wyprofilowane pierścienie zwiększające dynamikę i wysokość lot na flyboardzie. 

Więcej na stronie producenta https://hydrosport-shop.com/pl/product/flyboard-pierscienie/

Zadbaj również o swój komfort termiczny i bezpieczeństwo. W polskim klimacie gdzie woda w sezonie nie przekracza 24 stopni w jeziorach warto pomyśleć o piance neoprenowej z długim rękawem i nogawką 3/4 o grubości minimum 3 mm. Pianka zapewni Ci komfort termiczny i pozwoli cieszyć się lataniem dłużej. W trosce o własne bezpieczeństwo rekomendujemy również neoprenowe w pełni wyporne kamizelki asekuracyjne. Warto zwrócić uwagę na to by kamizelka sięgała do pasa. W ten sposób świetnie zabezpieczy nasze plecy na wypadek niekontrolowanych upadków.

6. Kask z łącznością bezprzewodową – komunikacja w czasie rzeczywyistym

Ostatnim obowiązkowym akcesorium jest dobrze przylegający do głowy kask z osłoną na uszy. Ponadto polecamy podłączyć do niego system łączność dwukierunkowej. Niezależnie od poziomu umiejętność, łączność na wodzie czy powietrzu zwiększa Twoje bezpieczeństwo. Niezależnie czy latasz z pilotem zdalnego sterowania czy w asyście instruktotra na skuterze łączność to podstawa. To jednym skuteczny sposób na przekazanie wskazówek w czasie rzeczywistym, a także na utrzymanie łączności ze znajomymi, rodziną na brzegu, łodzi w promieniu 1 km.  W tym zakresie również możemy pomóc i doposażyć Cię w sprzęt,  z którego od lat korzystaamy. 

Podsumowując na cenę podstawowego zestawu do flyboardingu składa:

 • Zestaw Flyboard KIT Zapata Racing 20 500 zł
 • Skuter BRP Sea doo GTI 53 000 zł lub Yamaha VX Cruiser HO 75 000 zł
 • JET SKI RIB Ponton bezpieczeństwa – 4 999 zł
 • Przyczepa 3 500 zł
 • Titanium Rings® – pierścienie zwiększające wydajność 550 zł
 • Wiązania dopasowane do stopy od 1200 zł
 • Pianka neoprenowa np. Mystic 3/4 -700 zł
 • Kask z łącznością dwukierunkową, wodoodporną – 3000 zł

Cena flyboard-a raczej nowego zestawu do flyboardingu jest wysoka. Oczywiście można rozglądać się z używanym sprzętem i w ten sposób szukać oszczędności. Z naszego doświadczenia zakup używanego skutera jest jak spacer po polu minowym. Nigdy nie wiesz kiedy i gdzie wybuchnie.. Niestety prawdopodobieństwo zakupu sprzętu po przejściach jest bardzo wysokie, a ewentualne naprawy są szalenie kosztowne. Więc jeśli planujecie długo czerpać przyjemność z latania czy pływania to szukajcie nowych maszyn.

To jest nasza opinia i jeśli chciałbyś o coś dopytać to zapraszamy do dyskusji poniżej lub kontaktu.