Jak rozpocząć przygodę z Flyboardem? Poradnik dla początkujących!

Flyboarding to jedna z najbardziej fascynujących aktywności wodnych, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Dzięki flyboardowi możemy unosić się nad wodą, czując się jak superbohater w locie. Jeśli jesteś ciekawy tej adrenaliny i chcesz spróbować czegoś nowego, ten poradnik jest dla Ciebie! Dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę z flyboardem.

Co to jest flyboard?

Flyboarding to nowoczesna dyscyplina sportów wodnych. Z kolei flyboard to deska wyposażona w specjalne dysze, które są podłączone do skutera wodnego. Woda jest przepompowywana przez skuter i wyrzucana z dużą siłą przez dysze, co umożliwia użytkownikowi uniesienie się nad powierzchnią wody. Osoby początkujące zazwyczaj wznoszą się na około 3 metry, a zawodowcy potrafią wybić się nawet na 15 metrów! Dzięki temu możliwe staje się wykonywanie różnych akrobacji. Pomysł na deskę – flyboard, a w zasadzie na podłączenie deski do skutera wodnego, narodził się w umyśle Franky’ego Zapata, francuskiego wynalazcy, w 2011 roku. Podobne wynalazki istniały bowiem już wcześniej, ale był one niestety bardzo drogie.

Flyboard – pierwsze kroki

Na początku przygody z flyboardem warto przede wszystkim znaleźć odpowiednią szkołę, w której możemy zacząć ćwiczyć pod okiem doświadczonego instruktora. On wprowadzi Cię w tajniki tej dyscypliny, pokaże podstawowe techniki oraz zadba o Twoje bezpieczeństwo. Naukę flyboardingu oferujemy także my – Fly-board.pl. Naszych instruktorów flybordingu znajdziesz w takich miastach jak: Rewia, Poznań, Warszawa, Augustów, Wrocław, Dąbrowa Górnicza, Mucharz i Żnin. U nas wykupić możesz voucher lub zdecydować się na kilka godzin zajęć z instruktorem, który nauczy Cię latać na flyboardzie. W ten sposób możesz sprawdzić, czy flyboarding jest faktycznie dla Ciebie.  Na tego typu zajęciach masz okazje zaznajomić się także ze sprzętem. Ważna jest tutaj oczywiście deska wraz z butami, ale również kask i kamizelka ratunkowa. Pełne wyposażenie możesz nabyć w sklepie Hydrosport.

Na czym natomiast polegają pierwsze kroki w flyboardingu? Pierwsza lekcja polega głównie na nauce utrzymania równowagi oraz kontrolowania wysokości i kierunku lotu. Dlatego też, jeżeli wcześniej miałeś styczność z takimi sportami jak snowboard, jazda na deskorolce czy windsurfing – z pewnością ułatwi Ci to naukę.

Gdzie można polatać na flyboardzie w Polsce?

Flyboarding w Polsce bez wątpienia staje się coraz bardziej popularny. Jako Fly-board.pl oferujemy zajęcia z nauki flyboardingu w 8 miastach w kraju (kontakt do naszej szkoły flyboardingu). Głównie są one organizowane na jeziorze, ale czasami także na morzu tak jak w przypadku Rewy. Przed samą nauką warto jednak wybrać się na pokazy flyboardingu, aby nabrać ogólnego pojęcia o tej dziedzinie sportu. Jesteśmy producentami wielu eventów wodnych, na których możesz podziwiać profesjonalistów z zakresu flyboardingu. Warto więc śledzić nasze social media i sprawdzać, gdzie pojawimy się niedługo! Jesteśmy pewni, że gdy zobaczysz flyboarding na żywo, będziesz mógł stwierdzić, czy jest to faktycznie sport dla Ciebie. 

Flyboarding to niezwykła dyscyplina, która pozwala poczuć dreszcz emocji podczas unoszenia się nad wodą. Jeśli masz ochotę spróbować czegoś nowego i ekscytującego, może być to dla ciebie idealny sport. Pamiętaj tylko, by zawsze dbać o swoje bezpieczeństwo i korzystać z usług profesjonalistów. 

Zapraszamy do współpracy!