Mistrzostwa Polski Instruktaż

Największe w Polsce

centrum hydro - odrzutowe!

Aktualności/Media

SZCZECIN FLYCUP - kolejny sukces i zwycięstwo! Poznajcie Hydro-odrzutowego Mistrza tych zawodów

14.08.2016r.

No ładnie. Kolejna imponująca impreza zakończona ogromnym sukcesem, zaskoczeniem i międzynarodową walką o zwycięstwo! 13 sierpnia przy Wałach Chrobrego w ramach Szczecin Water Show rozegraliśmy kolejne zawody z Cyklu Międzyarodowych Zawodów Hydro-Odrzutowych.

 

Efekt? Przeszedł nasze oczekiwania!

Nadwodna ekstremalna rywalizacja na flyboardzie i jet deck by Defy, High Diving, Jetski, Narty wodne, Wakeboard,urokliwa parada, Pyromagic i after party. To wszystko sprawiło, że skrzydła urosły nam jeszcze bardziej, a my chcemy więcej i więęęcej!

 

Poznajcie zwycięzców SZCZECIN FLYCUP:

1. miejsce -> Bo Krook (Flyboard Team Holland)

2. miejsce -> Jakub Zieliński (Flyboard Mazury)

3. miejsce -> Tomasz Kubik (Latające Papcie Poznań)

 

GRATULACJE DLA NASZYCH MISTRZÓW!

SZCZECIN FLYCUP - ponownie wybieramy Hydro-Odrzutowego Mistrza!

13.08.2016r.

Zapraszamy 13 sierpnia do Szczecina. Przy Wałach Chrobrego w ramach Szczecin Water Show, czołowi europejscy zawodnicy zaprezentują liczne ekstremalne akrobacje nad wodą. Finałem wydarzenia będzie wyłonienie Hydro-Odrzutowego Mistrza.

Po sukcesie GDYNIA FLYCUP, stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Już 13 sierpnia w Szczecinie odbędzie się kolejna odsłona Cyklu Międzynarodowych Zawodów Hydro-Odrzutowych! Najlepsi riderzy z Polski, Holandii zaprezentują ekstremalne pokazy akrobacji nad wodą i udowodnią, że lęk wysokości w tym sporcie nie istnieje.

 

W ramach SZCZECIN FLYCUP zobaczycie w akcji kilkunastu zawodników. Salta w tył i w przód, delfiny, śruby i wysokie uniesienia nad wodą to jedynie część widowiska.

 

Po raz pierwszy w hydro-odrzutowej historii do rywalizacji przystąpią teamy. Każda załoga może wystawić do walki zawodników i zawodniczki. Zarówno Panie jak i Panowie będą mieli dwie minuty na przelot. Najlepsi wskoczą do finałowej czwórki, która powalczy o tytuł hydro-odrzutowego mistrza.

 

Swoją obecność potwierdziły 4 teamy: z Polski (Latające papcie, Flyboard Mazury, SuperFly Kraków) oraz Holandii (Flyboard Team Holland). Z powodu kontuzji nie zobaczymy Roberta Jaszczołda, vice mistrza Europy w kategorii weteranów i maltańczyka Simona Desirę, który ma zakontraktowane pokazy we Włoszech.

 

Polacy latać będą na amerykańskiej desce jet deck by Defy, a Holendrzy na francuskim Flyboardzie. Moc skuterów wynosi 260 KM, a maksymalna pułap lotów to 20 metrów!

 

Dla nas największą satysfakcją i radością jest fakt, że spełnianie marzeń o zawodach w Polsce rangi europejskiej staje się rzeczywistością. Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Zapraszamy 13 sierpnia do Szczecina. Przed Państwem spektakularny pokaz, który udowodni, że latanie nie jest już tylko w naszej wyobraźni. To codzienność. Imponująca i widowiskowa! – mówi Kajetan Sikorski, założyciel fly-board.pl, team Latające Papcie.

 

Na miejscu będzie również możliwość sprawdzenia własnych sił. Będziemy gotowi do realizacji indywidualnych lotów dla Was :)

 

Miejsce: Szczecin, Wały Chrobrego
Data: 13.08
Czas: 15-21
Wstęp: wolny

SZCZECIN FLYCUP - nie zwalniamy tempa!

13.08.2016r.

Latające Papcie nigdy nie zwalniają tempa!  Po sukcesie GDYNIA FLYCUP, nadszedł czas na... SZCZECIN!

Dogrywamy wszystkie szczegóły, którymi podzielimy się z Wami już niebawem. A na teraz, przedsmak tego, co nas czeka:

Hydro-Odrzutowy Mistrz wybrany!

fly-board.pl, 17.07.2016r.

Co to był za weekend!

GDYNIA FLYCUP to z pewnością jedno z najbardziej epickich wydarzeń tego sezonu. 

fot. Bartosz Binka

Słońce, plaża, tłumy uśmiechniętych ludzi, drony i Latające Papcie. Czego chcieć wiecej? :)
W sobotę, 16 lipca, przy Plaży Miejskiej w Gdyni mogliście obserwować nasze treningi. Następnego dnia odbyła się część główna, czyli Międzynarodowe Zawody Hydro-Odrzutowe! 
 

Nasi dzielni sędziowie mieli nie lada wyzwanie. Każdy z nas otrzymał dwie dwuminutowe szanse na zaprezentowanie tego, co umiemy najlepiej. Wysokie wzniesienia, śruby, delfiny i salta w tył spotkały się z głosnym aplauzem. Dziękujemy za to, że byliście z nami!

 

Wyniki GDYNIA FLYCYUP

Kategoria: kobiety
1. miejsce: Urszula Kowalczyk (team Latające Papcie)
2. miejsce: Alicja Świderska (team Latające Papcie)

 

Kategoria: mężczyźni
1. miejsce: Jakub Zieliński (team Latające Papcie)
2. miejsce: Michał Brudecki (team Latające Papcie)
3. miejsce: Przemysław Piotrowiak (team Latające Papcie)

 

Dziękujemy naszemu Partnerowi Strategicznemu: Gdyńskie Centrum Sportu

Dziękujemy również:

-> Browar Port Gdynia

-> Kaskada 

-> Klarp

-> Tubes International

-> Mega Stroje

-> Hydrosfera

-> EVC DSGN

-> Power Waters


oraz patronom medialnym: Trójmiasto.pl i Radio Eska

Zobaczcie relację z GDYNIA FLYCUP:

 

Najlepsi zawodnicy z Europy będą latać nad wodą. Czas na GDYNIAFLYCUP!

Flycup.eu, 16.07.2016r.

Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było. W weekend 16-17.07 przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyleflyboardingu.  Dla tych, którzy jeszcze  nie wiedzą, co to za dyscyplina sportu, podpowiadamy: to najwyższe wzniesienia i latanie nad wodą  oraz liczne ekstremalne akrobacje.

 

W ramach GDYNIA FLYCUP zobaczymy w akcji zawodników z europejskiej czołówki. Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością to zapowiedź szalenie imponującej imprezy.


Dla nas największą satysfakcją i radością jest fakt, że spełnianie marzeń o lataniu staje się rzeczywistością. Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Dzięki współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu i sponsorami imprezy, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na jedyne w Europie zawody hydro – odrzutowe. Będzie się działo! 

Dołącz do wydarzenia i przyjdź podziwiać rywalizację już 17 lipca w Gdyni. 
 

Dla wszystkich kibiców przygotowaliśmy również atrakcje towarzyszące. Wśród nich m.in.:

* pokaz skoków na trampolinie Reprezentantów Polski

* power joga – pokaz jogi i akrobatyki

* warsztaty jogi

* muzyka klubowa

* Animacje Eska Summer Patrol

 

Przyjdź, kibicuj i baw się z nami!

Miejsce: Plaża  Miejska
Czas: 16-17.07
Wstęp: bezpłatny

Partnerem strategicznym GDYNIA FLYCUP jest Gdyńskie Centrum Sportu.

Więcej szczegółów: Kliknij tutaj

Zobacz także:  kronikaFlycup 2015

 

 

Latające Papcie kochają bieganie i rower! Poznaj PKO Grand Prix Gdyni oraz MTB C.Hartwig Gdynia Maraton 2016

Gdyńskie Centrum Sportu, 15.07.2016r.

Czy znacie już PKO Grand Prix w Gdyni? Jeśli nie, koniecznie obejrzyjcie ten film. Potężna dawka motywacji i chęci do działania. Taki power i takie widoki zapewnić może tylko Gdynia :)

 

Gdynia kocha nie tylko bieganie, ale również rowerowe wyzwania! To miejsce, w którym na rowerze można poczuć się jak w górach. Zachęcamy do wystartowania w MTB C.Hartwig Gdynia Maraton 2016 i pokonania kilkaset metrów przewyższenia. Pokażcie na co Was stać! Wymagające trasy, wyjątkowe tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i satysfakcja – to wszystko znajdziecie w mieście z morza i marzeń. Przyjedźcie do Gdyni 15 i 16 października i sprawdźcie, jakimi jesteście góralami!

 MTB C.Hartwig Gdynia Maraton 2016 to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę na leśnych drogach Pomorza. Przewyższenie, czyli różnica wysokości jednej pętli wyniesie ponad 100 metrów, dzięki czemu nad Bałtykiem będzie można poczuć się jak w górach. Trasa wytyczona duktami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego co roku przyciąga setki amatorów, ale też czołowych polskich zawodników MTB.

 

Organizator imprezy (Gdyńskie Centrum Sportu) dba również o najmłodszych, którzy będą rywalizować na specjalnie przygotowanych trasach.

 

W Gdyni każdy miłośnik MTB znajdzie coś dla siebie. Do zobaczenia 15 i 16 października w mieście z morza i marzeń. Bądźcie! :)

 

Pierwszy raz w tym roku: Szczecin! Zapraszamy na realizację lotów

materiały własne, 02.07.2016r.

Musiał w końcu nastać ten czas... Już w najbliższą sobotę, 2 lipca, zapraszamy do naszej okazyjnej bazy w Szczecinie, gdzie będziecie mogli zrealizować swoje nadwodne marzenia i polatać. 

Jak to zrobić?

-> Zamów swój lot: kliknij

-> Zarezerwuj godzinę: kliknij

-> Przyjdź, przybij piątkę i do nieba!

 

Oprócz indywidualnych lotów w Szczecinie, jesteśmy też z Wami na Enea Tri Tour!

Dzień po realizacji Waszych lotów, 3 lipca (niedziela) w tracie Triathlonu organizowanego w ramach Enea Tri Tour, wyznaczymy trasę dla wszystkich Ironmanów. 
 

Bo każda impreza Superbohaterów zasługuje na najpiękniejszą oprawę.
Do zobaczenia w Szczecinie!

[Relacja] Trzcianka: beach party "Gramy z sercem"

materiały własne, 27.06.2016r.

Działo się! W weekend 24-26.06 mieliśmy przyjemność być częścią imprezy charytatywnej "Gramy z sercem" w Trzciance. Nie mogliśmy sobie wyobrazić piękniejszego miejsca do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Co tu dużo opisywać - było magicznie!

-> Prezentowaliśmy Wam nasze nadwodne umiejętności

-> Stworzyliśmy dla Was przestrzeń do skakania na blobbie

-> Umożliwiliśmy realizację własnych marzeń (każdy mógł spróbować swoich sił w lataniu)

-> Kibicowaliśmy naszym podczas meczu Polska-Szwajcaria (skutecznie!)

-> Zorganizowaliśmy nocny pokaz LED tuż przy scenie głównej Beach Party (nasz zawodnik Przemek podobno wyglądał, jak anioł)

-> Bawiliśmy się na plaży do białego rana!

 

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

 

Dziękujemy także naszym niezastąpionym partnerom: Power Waters, Tubes International oraz Hydrosfera

 

  

Latające Papcie po raz pierwszy w Trzciance. Pomagamy, bawimy się i jesteśmy z Wami!

facebook.com / Latające Papcie/ , 25.06.2016r.

Jak wiecie, Latające Papcie lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Już w tę sobotę (25.06) latamy na największym charytatywnym Maratonie Spinning - Beach Party Gramy z Sercem!!!Cały dochód z uczestnictwa w Maratonie, jak również z licytacji podczas wydarzenia, zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorych dzieci: Adasia z białaczką oraz Kubusia z tętniakiem.

Plan imprezy:

 - 10.00 Klub 4Active, największy Charytatywny Maraton Spinning w 3 miastach w Polsce jednocześnie (Trzcianka-Piła-Poznań);
- loty Fly Board; (pierwszy raz w Trzciance )
- skoki z bloba; (poducha – katapulta)
- atrakcje Fly Board na "suchym" terenie 
- stoisko dla najmłodszych GearUP - robimy samodzielnie lotnicze czapki; 
- Straż Pożarna (m.in. pokaz zadymionego namiotu);
- Policja ( m.in. nauka dlaczego nie prowadzić po narkotykach i alkoholu-profilaktyka);
- loty wodolotem DHC-2 Beaver SP-MKI Airport Biernat;
- loty helikopterem WOPR (przelot za opłatą nad Beach Party GZS 2016 ) 
- Motorówka WOPR;
- Pokaz najgłośniejszego samochodu w Polsce 2016 "Rudej"
- Fajerwerki w wykonaniu firmy Tryton
- Nocny pokaz najlepszego polaka we Fly Cap - Kajetana Sikorskiego;
- pokazy WOPR (m.in. z udzielania I pomocy);
- co godzinę aukcja charytatywna (m.in. Lot w GearUP; Lot na Fly Board; Pakiety biletów do Multikina na maratony filmowe i sportowe; Semestr nauki języka (do wyboru) w szkole Kontakt; szkło artystyczne z Pracowni Artystycznej Joanna Markuszewska i wiele innych).

Wiecej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: KLIK

oraz: TU i TU

Do zobaczenia! 
Wasi Superbohaterowie :)

Gdańsk: Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego

www.dziennikbaltycki.pl, gdansk.naszemiasto.pl, 21.05.2016r.

W ramach otwarcia Sezonu Żeglarskiego,organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaprezentowaliśmy nad Motławą pokaz na flyboardzie. Oprócz tego, postawiliśmy małe miasteczko flyboardowe, gdzie każdy odwiedzający mógł porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o tym sporcie. 

Pokaz zaprezentował nasz Ironman Michał Brudecki. Dziękujemy!

Czytaj:

Dziennik Bałtycki: link

Nasze Miasto: link

Facebook: link / link

Triathlon Sieraków - wspieramy Ironmanów!

www.triathlonsierakow.pl/, 27.05.2016r.

Specjalnie dla wszystkich Ironmanow Triathlonu Sieraków, w naszych Latających Papciach wyznaczyliśmy trasę oraz zaprezentowaliśmy akrobację nad wodą. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Zobacz:
link1

link2

link3

Nowa widowiskowa dyscyplina sportowa nad j. Ukiel

http://olsztyn.tvp.pl, 26.08.2015r.

Istnieją buty, dzięki którym można poczuć się jak superbohater. Flyboard pozwala unosić się kilkanaście metrów nad taflą wody. To najmłodsza i najbardziej widowiskowa dyscyplina sportów motorowodnych na świecie. Zagościła także nad jeziorem Ukiel.

O to na czym dokładnie polega flyboard oraz czy trudno jest zacząć uprawiać tę dyscyplinę zapytaliśmy instruktora. — Flyboard to buty, które pozwalają unosić się do 15 metrów nad wodą pod ciśnieniem. Tu woda jest naszym napędem. Zwykły „zjadacz chleba” już po 5 minutach radzi sobie z utrzymaniem równowagi, także nie jest to trudna dyscyplina. Robienie akrobacji wymaga natomiast większego doświadczenia i nakładu pracy. Tych akrobacji obecnie znamy ponad 20 i wykonujemy je również podczas zawodów — mówi Kajetan Sikorski, instruktor Flyboard.

Gorące wrażenia tuż po!

http://summercity.eska.pl, 23.08.2015r.

Wraz z ekipą summer patrolu pod kierownictem Michała Sobkowskiego sprawdzliśmy jakie to uczucia towarzyszą inicjacji do rodziny latających superbohaterów.  Posłuchajcie co mieli do powiedzenia świeżo upieczeni super-bohaterowie w naszej bazie pod Warszawą. 

 

"Między wodą, a (siódmym) niebem."

Logo - tekst Franek Przeradzki , zdjęcia Łukasz Cynalewski, 01.07.2014r.


Mistrzostwa Polski OSP! Latamy dla bohaterów!

tvwielkopolska.pl, 21.06.2014r.

Dziękujemy niekwestionowanym królom węży za zaproszenie. "O eS Pe" !!! Byliśmy jedynie przerywnikiem w igrzyskach strażackich. 45 załóg z całej Polski rywalizowało o miano Mistrza. Konkurencji mnóstwo , wszystkie sprawdzały wiedzę, kondycję i doświadczenie strażaków. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za dobrą zabawę!

 

"W kobietach siła!"

www.kobieta.pl, tekst, zdjęcia : Kajetan Sikorski, 18.02.2014r.

"Za sprawą hydro odrzutowych butów tzw. Flyboarda, odwieczne marzenie ludzkości o lataniu stało się rzeczywistością."

 

"Chodząc po wodzie."

National Geographic Traveler - tekst: Paweł Kempa / zdjęcia: Tomasz Woźny, 01.07.2012r.

"Nie da się? A jednak , flyboard najmłodszy na świecie wodny sport ekstremalny, taką możliwość daje. Musiałem sprawdzić jak to jest."

 

"Przecinając Fale."

Playboy, tekst: Rafał Jemielita, Marcin Kasprzak / Zdjęcia Karolina Samojluk , 01.08.2012r.

"Jeśli klasyczne sporty wodne przestały już was bawić, mamy dla was coś nowego!"

 

"Flyboard - ja latam!"

TVN Turbo, "Gadżet" odcinek 10, sezon 8, 03.05.2012r.

Pierwszy, polski edit o flyboardzie. Wraz z ekipą TVN Turbo , na czele z Alicją Grabowską, ekstremalnym testerem sportów wodnych i pierwszą latającą kobietą w Polsce. Alicja brała lekcje flyboardingu od jedynego i niepowtarzalnego Frankiego Zapaty. Świetnie zmontowany materiał, dziękujemy ekipie TVN.

 

"Akrobacje 9 metrów nad wodą"

TVN 24, 05.08.2012r.

"Flyboard to specjalne buty pozwalające dokonywać niezwykłych ewolucji nad wodą. Dzięki specjalnej konstrukcji można fikać koziołki nawet 9 metrów nad wodą, a także poruszać się po wodzie i efektownie zanurkować."

 

"Flyboard - wodna rewelacja w Poznaniu"

Głos Wielkopolski - tekst: Mateusz Pilarczyk, 12.04.2012r.

"Marzysz o lataniu nad wodą, albo pływaniu z prędkością nieosiągalną dla człowieka i robiąc przy tym ewolucje, których nie wstydziłyby się delfiny? Już w maju te marzenia mogą się spełnić na poznańskiej Malcie."

 

"Spacer po wodzie"

Gazeta.pl/Wrocław - tekst: Tomasz Wysocki, 30.06.2012r.

"W sobotę w Wake Parku prezentowano kolejną atrakcję - flyboard"

 

"Pierwsza latająca deska - Flyboard"

trojmiasto.tv, 03.03.2012r.

"Franky Zapata prezentuje swój nowy wynalazek"

 

"FES - Flyboard Extreme Shivoo"

trojmiasto.tv, 19.06.2012r.

"FES - to cykl imprez poświęconych flyboardingowi. Owoc współpracy fly-board.pl i Unique, dedykowany wszystkim miłośnikom sportów ekstremalnych i surferskiej atmosfery rozgrzewanej przez Dj Vibe-a."