Pokazy flyboardingu jako doskonała forma promocji miasta

Flyboarding to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportów wodnych, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, a także w Polsce. Nasze pokazy flyboardingu przyciągają tłumy i stają się nieodłącznym elementem wielu imprez plenerowych. Dlaczego więc nie wykorzystać ich jako doskonałej formy promocji miasta?

Flyboard – co to właściwie jest?

Warto jednak na początku zastanowić się, czym właściwie jest flyboarding. To najnowocześniejsza dyscyplina sportów wodnych, która pozwala się wybić w górę ponad taflę wody. W tym sporcie wykorzystuje się flyboard – deskę, do której przypięte są dwa potężne strumienie wody, które wystrzeliwują jej użytkownika w powietrze. Dzięki temu osoba na flyboardzie może „latać” nad wodą, a przy odpowiednich umiejętnościach także wykonywać różnorodne akrobacje. Długość węża do flyboardu wynosi od 18 do 23 metrów – zawodowcy mają więc pełne pole do popisu. Za twórcę flyboardu uważa się z kolei Franky’ego Zapatę, francuskiego mistrza świata w pływaniu na skuterze wodnym.

Pokazy flyboard w Polsce

Choć flyboard w Polsce jest stosunkowo nową atrakcją, gdyż jesteśmy jego prekursorami i wprowadziliśmy go w 2012 roku, to już zdążył zdobyć wielu entuzjastów. Pokazy flyboardingu organizujemy z kolei w różnych częściach kraju, zarówno nad morzem, jak i na większych jeziorach czy basenach. W głównej mierze skupiamy się jednak na północy Polski i tam też flyboarding stał się najbardziej popularny. Na szczególną uwagę wśród naszych projektów zasługuje Water Show Gdańsk/Szczecin czy wydarzenia: Nysa – Festival Ognia i Wody 2023, Air Show Giżycko 2023, Polboat Yachting Festival, podczas których przedstawiamy pokazy flyboardingu z udziałem prawdziwych zawodowców. 

Promocja miasta z wykorzystaniem flyboardu

Integracja pokazów flyboardingu w programie imprez miejskich może stać się świetną formą promocji, co doskonale widać na przykładzie powyżej wymienionych miast. Tradycyjnie dni miasta oraz festiwale pełne są różnego rodzaju atrakcji dla mieszkańców i gości, więc dlaczego by nie uwzględnić tutaj jeszcze flyboardingu? Dzięki temu miasto prezentuje się jako miejsce, które idzie z duchem czasu i dba o to, by mieszkańcy oraz turyści mieli możliwość uczestniczenia w unikalnych atrakcjach na festynach. Przede wszystkim flyboarding jest też dużym widowiskiem, a nie jedynie sportem. Zawodnicy wykonujący skomplikowane ewolucje w powietrzu przyciągając uwagę każdego przechodnia. Flyboarding cieszy się niebywałą atrakcyjnością wizualną i jest on niemal magnesem dla widzów – idealnie nadaje się do przyciągania tłumów. Pokazy flyboardingu umożliwiają również zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców. Organizując tego typu atrakcje, miasto może nawiązać współpracę z lokalnymi działalnościami związanymi ze sportami wodnymi, co przynosi korzyści obu stronom. Poza tym widowisko z wykorzystaniem flyboardów może pomóc w promocji innych atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto. Jeśli pokazy odbywają się na tle malowniczego jeziora lub morza, jest to doskonała okazja, aby promować atuty danego regionu.

Flyboard w Polsce stale zdobywa uznanie, a pokazy flyboardingu są coraz bardziej pożądane na wielkich imprezach miejskich. Wykorzystanie tej atrakcji do promocji miasta to strzał w dziesiątkę, gwarantujący uwagę mediów i zainteresowanie mieszkańców oraz turystów. Tak nowatorskie podejście do promocji miasta z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.