Taniec nad wodą: Fascynujące pokazy flydance na flyboardzie

Flyboard to sport wodny, który zyskuje coraz większą popularność. Warto jednak wiedzieć, że opiera się on nie tylko na imponujących akrobacjach. Nasze pokazy flyboard to w głównej mierze także flydance, który zdobywa serca widzów i stanowi unikalną atrakcję na festynach różnego rodzaju. To prawdziwy taniec nad wodą i nie da się przejść obok niego obojętnie.

Flyboard deska – urządzenie, które unosi marzenia

Flyboarding zdecydowanie zrewolucjonizował świat sportów wodnych. Dzięki możliwości unoszenia się nad wodą użytkownik deski może dokonywać różnorodnych akrobacji oraz ciekawych ruchów, które w całości przypominają taniec. W ten sposób powstał właśnie flydance, który daje poczucie nieziemskiej swobody i ekscytacji, lecz z punktu widza wydaje się być jeszcze bardziej niezwykły. Możliwości, które oferuje ta dziedzina, są czasem wręcz niewyobrażalne. Połączenie profesjonalnych umiejętności we flyboardingu oraz zwinnych i płynnych ruchów tanecznych zradza doskonałe widowisko, które trudno opisać słowami.

Flydance jak sztuka tańca na flyboardzie

Flydance to nie tylko imponujące akrobacje, ale także prawdziwa sztuka tańca na flyboardzie. Nasi eksperci specjalizujący się w flydance, Tatiana i Artur, odpowiadają na kilka istotnych kwestii dotyczących samego tańca nad wodą, jak ich początków z tym projektem:

  1. Czy w flydance największą uwagę skupia się na ruchach rąk oraz tułowia ze względu na unieruchomione nogi?

„Unieruchomione stopy ma jedynie partner, natomiast ja mogę wykorzystywać do tańca całe swoje ciało. Duże pole do popisu daje nam nasza deska -X-jet Jetblade Scorpion Ninja  Tandem, na której mam swoją przestrzeń, by wygodnie stanąć. Ostatnio nawet wypróbowaliśmy stanie na rękach co jest szalenie trudne na takiej desce. 
Partner jest przypięty do flyboardu i ma o wiele więcej szans by uratować siebie w razie nagłej niepożądanej sytuacji. Natomiast ja się trzymam partnera rękami, a w niektórych figurach partner trzyma mnie. Dlatego największą uwagę zawsze skupiamy na naszym bezpieczeństwie pamiętając o pięknie sztuki tańca.
– mówi Tatiana.

  1. Co jest najtrudniejszym elementem w flydance? Zachowanie równowagi czy może koordynacja wszystkich ruchów?

„Zachowanie równowagi przebiega na poziomie podświadomym. Koordynacja wszystkich ruchów też nie jest dla nas trudna, gdyż przed każdym lotem ćwiczymy naszą choreografię na ziemi. Fajne jest to, że możemy ze sobą rozmawiać w czasie lotów i swobodnie zmieniamy, improwizujemy z naszym tańcem.
Muzyki prawie nie słychać przez szum skutera oraz wody wtryskiwanej pod dużym ciśnieniem, więc całe piękno tańca skupiamy na sobie nie patrząc na muzykę. Co do podkładu muzycznego staramy się dobierać spokojne piosenki, niedynamiczne, by mimo niezgrania się z muzyką, całość wyglądała spójnie.”

  1. Pokazy flydance wykonuje się w pojedynkę, w parach, a może w większych grupach, tworząc imponującą choreografię?

„Flydance to taniec nad wodą na flyboardzie mężczyzny i kobiety. Pokazy przedstawiane w pojedynkę lub w większych grupach są już pokazami flyboard, które mają na celu pokazać umiejętności akrobatyczne mistrzów flyboardowych, a flydance ma na celu zachwycić widza, opowiedzieć romantyczną historię oraz pokazać czym jest zaufanie.

  1. Dlaczego flydance? Skąd pomysł na tego typu dyscyplinę?

„Od dziecka moim zamiłowaniem był taniec. Skończyłam szkołę taneczną oraz muzyczną, więc połączenie i dopasowanie dla mnie ruchu z muzyką jest prawdziwą sztuką, którą kocham. Ale nie mogłam już nasycić się tańcem, więc stworzyłam projekt na studiach artystycznych w którym tańczyłam na dużym płótnie używając farb. Jednak to wciąż było dla mnie za mało. Jednego pięknego wiosennego dnia poznałam człowieka, z którym już zostałam do dzisiaj. J Kilka dni przed naszą pierwszą randką on zdobył tytuł króla Hiszpanii we freestyle flyboardingu i zaraził mnie tym sportem. Najpierw sama założyłam latające papcie i śmigałam, później zdobyłam I miejsce w kategorii open w Hiszpanii we freestyle flyboardingu. W międzyczasie pojawił się pomysł polatać razem i właśnie tę ideę szlifujemy i dopieszczamy z każdym następnym lotem. W naszym przypadku flydance narodził się z połączenia umiejętności akrobatycznych partnera, moich umiejętności tanecznych oraz dzięki wsparciu zespołu Hydro Sport, który udostępnia nam najlepszy sprzęt na świecie!” – opowiada Tatiana.

Taniec nad wodą: Fascynujące pokazy flydance na flyboardzie

 

Pokazy flydance jako wspaniała forma promocji miasta

Nasze pokazy flyboard w Polsce z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Dlatego też stanowią one doskonałą formę promocji miasta. To nieodłączna atrakcja na wielu festynach, np. dniach miasta, i imprezach, również tych, które sami organizujemy jako Fly-board.pl (tutaj znajdziesz do nas kontakt). Z każdym wydarzeniem przyciągamy prawdziwe tłumy turystów, tworząc niezwykłą atmosferę. Flyboard, a w szczególności flydance, świetne także wzbogaca program tego typu wydarzeń, a tym samym miasto prezentuje swoją otwartość i zainteresowanie na nowe, intrygujące innowacje oraz rozrywki.

Flyboard i pokazy flydance to niezwykłe zjawiska, które zdobywają serca miłośników sportów wodnych na całym świecie. W Polsce również stają się coraz popularniejsze, przyciągając tłumy na pokazy i imprezy. To nie tylko spektakularna rozrywka, ale także sztuka, która potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagających widzów.

Zapytaj lidera w Europie jak powinien wyglądać event twoich marzeń.

Skontaktuj się z nami